słowniki obrazkowe – dla kogo?

Słowniki obrazkowe – dla kogo? Chcesz kupić słownik do angielskiego? Myślałeś nad tym, żeby wybrać słownik obrazkowy, ale zastanawiasz się czy jest on dla Ciebie? Kilka słów o tym dla kogo najbardziej sprawdzi się taki rodzaj słownika i który słownik wybrać.

Słowniki obrazkowe – dla kogo?

Dzieci

Pierwszą grupą, która z pewnością skorzysta ze słowników obrazkowych są dzieci. Dzieci uczą się głównie wyrazów konkretnych (nazw rzeczowników). Dzieci preferują obrazki, ponieważ dają jasny przekaz, są wizualnie bardziej atrakcjyjne, ułatwiają zrozumienie. Do pewnego wieku dzieci nie czytają lub czytają słabo, więc im mniej literek tym lepiej. Ponieważ obrazki są bardziej atrakcyjne, dziecku łatwiej będzie się skoncentrować na kolorowej książeczce. Nie należy przytłaczać dziecka zbyt dużą ilością słów warto więc wybrać słownik zawierający kilkadziesiąt słów. Zwróć uwagę na szatę graficzną – wybierz coś co zainteresuje twoje dziecko. Na rynku dostępnych jest sporo opcji takich wydawnictw jak Edgar, Legolas, Wydawnictwo Zielona Sowa, Wydawnictwo Arti.

Znalezione obrazy dla zapytania słownik obrazkowy

Początkujący

Kolejną grupą, która może skorzystać ze słowników obrazkowych są osoby początkujące. Dorośli, którzy dopiero zaczynają uczyć się języką także w pierwszej kolejności uczą się wyrazów konkretnych. Znów obrazki przychodzą na ratunek. Powodują, że łatwiej kojarzymy oraz szybciej zapamiętujemy nowe słowo. Podwójne kodowanie (za pomocą słowa i obrazu) przyśpiesza proces zapamiętywania. Warto wybrać słownik, który posiada podpis zarówno po angielsku jak i po polsku. Jeśli jesteśmy początkujący warto zdecydować się na słowniki zawierające od kilkudziesięciu do kilkuset wyrazów. Obszerniejsze słowniki są zbyt szczegółowe i mogą sprawić, że poczujemy się przytłoczeni ilością. Poza tym wiele słów może okazać się nam zwyczajnie zbędna.

Polecam: „Słownik obrazkowy na co dzień” Pons’a, „Fiszki Słownik obrazkowy”

Znalezione obrazy dla zapytania słownik obrazkowy angielski

Specjaliści

Trzecią grupą dla której słowniki obrazkowe mogą okazać się przydatne są szeroko rozumiani specjaliści – zarówno ci językowi (studenci filologii, tłumacze) jak i specjaliści z danych dziedzin (mechanicy, inżynierowie, medycy). Wszystkie te osoby, które potrzebują bardzo szczegółowego słownictwa z danej dziedziny. Dla nich idealną opcją mogą okazać się te bardziej obszerne słowniki. Zwłaszcza w przypadku filologów i tłumaczy im więcej słów tym lepiej. Słowniki te zawierają takie szczegóły jak budowa silnika, części instrumentów, nazwy kości itp.)

Polecam: „Wielki Słownik obrazkowy” Pons’a, „Wielojęzyczny słownik wizulany” Reader’s Digest,

Znalezione obrazy dla zapytania słownik obrazkowy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.