Jak wykorzystać kostki do gry

Jak wykorzystać kostki do gry?

Jak wykorzystać kostki do gry? Kostki do gry są tanim i łatwo dostępnym materiałem. Możemy je wyjąć z gier planszowych lub kupić w większych ilościach w sklepie z rodzaju “wszytsko za 4 złote”. W tym wpisie przedstawię kilka sposobów na wykorzystanie kostek.

Szkasz więcej pomysłów? Sprawdź jak w ciekawy sposób wykorzystać ‘story cubes’.

Jak wykorzystać kostki do gry?

Liczby

I. Zgadywanie liczby oczek.

  1. Dla całej klasy – weź dowolną ilość kostek i rzucaj je tak żeby uczniwie nie widzieli. Pozwól im zgadywać jaką liczbę oczek wyrzuciłeś.
  2. Zaproś ucznia i pozwól jemu rzucać i prosić klasę / grupę o zgadywanie
  3. Dla par i małych grup – to same ćwiczenie możesz przeprowadzić w parach lub małych grupach.

Uwaga! – Uczniowie powinni znać liczby przynajmniej do 12.

Żeby ćwiczyć większe liczby wcale nie potrzebujesz większej ilości kostek. Niech jedna kostka oznacza dziesiątki a druga jedności. Jeśli wyrzucisz 3 i 4 może to oznaczać 34 lub 43.

II. Zapamiętywanie

Jeśli masz zwykłe kostki możesz ćwiczyć liczby do 6. Możesz także zaopatrzyć się w kostki z większą ilością oczek/ liczb.

  1. Dla grupy – usadź ucznió tak, żeby widzieli jak wyrzucasz kostki. Weź kilka kostek (dostosuj do możliwości uczniów) i rzuć nimi na dywan. Daj uczniom kilka sekund na zapamiętanie. Zakryj wyrzucaone kostki i poproś uczniów żeby odpamiętali liczby.
  2. Dla par i małych grup – podobne ćwiczenie możesz wykonać w mniejszych grupach. Jeśli nie masz możliwości posadzenia uczniów na dywanie, przeprowadź ćwiczenie tylko w parach.

III. Kto ma……..?

Dla grupy -żeby przeprowadzić to ćwiczenie potrzebujesz przynajmiej jedną / dwie kostki na głowę. Rozdaj kostki i poproś uczniów o wyrzucenie kostki. Następnie zadaj pytanie “Who has got 3?, Who has got ten? itd. aż dzieci się nie znudzą.

Odwiedź nas na facebook’u – tutaj.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.